Поврзете се со нас

Англија

Повеќе нема дилеми: Тен Хаг доби нов помошник – легенда на Манчестер Јунајтед

Објавено

на

Манчестер Јунајтед има нов тренер во стручниот штаб. Ерик Тен Хаг доби така засилување и на клупата крај себе.

Тоа е легендарниот напаѓач на овој клуб, Руд ван Нистелрој.

Овој фудбалски стручњак работеше во ПСВ целата своја тренерска кариера, беше и во првиот тим што го напушти коло пред крајот на шампионатот 2022-2023.

Сега дојде време за ново поглавје во неговата тренерска кариера, а на клупата на Манчестер Јунајтед ќе го наследи Мичел ван дер Гаг, човекот кој досега беше најблизок соработник на Ерик тен Хаг во Манчестер Јунајтед, а претходно во Ајакс.

Легендарниот Ван Нистелрој постигна дури 150 гола во дресот на Манчестер Јунајтед, каде мина пет години.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни