Поврзете се со нас

Репрезентација

Потребна им е поддршка на ракометарките за пласман на СП: Слободен влез за дуелот Македонија-Украина

Објавено

на

Најдобрата женска ракометка репрезентација ја очекува бараж битка против Украина за пласман на Светското првенство кое во ноември и декември ќе се одржи во Данска, Норвешка и Шведска.

Ова е добра можност за нашите ракометарки да фатат континуитет на големите натпреварувања, но ќе мора да се покажат, докажат на терен со тоа што првите 60 минути се закажани за 8 април во СЦ “Борис Трајковски” во Скопје.

Средбата се игра од 19 часот, а РФМ одлучи влезот да биде слободен што секако е одлична можност за сите ракометни, спортски фанови да дојдат и им дадат максимална поддршка на избраничките на Савевски да изборат што подобар резултат пред реваншот кој три дена подоцна се игра во Кишварда, Унгарија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни