Поврзете се со нас

Шпанија

Потпретседател на Барселона: Мора да му симнете капа на Флорентино Перез

Објавено

на

Барселона и Реал Мадрид се двата најголеми шпански великани, но двата клуба во моментов се во различна финансиски состојба.

Каталонците имаат доста проблеми на овој план, додека пак Реал е далеку подобар на тоа ниво и тоа јасно, гласно го признаваат од Барселона, па дури и му симнуваат капа на Флорентино Перез и соработниците за извонредната работа.

-Можно е тие да потпишат со Мбапе и Халанд. Реал Мадрид е голем тим и тие се многу силен клуб. Ако ја завршевме нашата работа во последниве години, ќе бевме во иста ситуација. Начинот на кој Флорентино Перез го води клубот, мора да му симнете капа. На економски и деловен план, никој нема да го искористи господинот Перез.

-Имам големо воодушевување за него на деловно ниво и на лично ниво, тој беше многу грациозен секој пат кога се среќававме. Можам да кажам само пофални зборови, -вели Едуард Ромеу кој е потпретседател во Барселона и се грижи за економскиот дел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни