Поврзете се со нас

НБА

Потези на денот: „Пукаат“ забивања, „постери“ на сите страни (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата ни понуди богата понуда на денот посветен на Мартин Лутер Кунг, мечеви кои донесоа борба, неизвеснот, но пред се многу моќни потези, акции, атракциии.

Изборот беше голем, па беше тешко да е изберат најдобрите десет кои се најдоа на најновата Топ листа на која доминираа ол-стар забивања, „постери“. Местото број еден е за Вестбрук со атракцијата над Гобер, но тука е и Морант со магијата, Кузма, Инграм, Топин, Хири…вистинско уживање за сите љубители на кошарката во наредните три минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни