Поврзете се со нас

Англија

Потер навести заминување на Ковачиќ од Челси: Животот е таков

Објавено

на

Foto:twitter.com/ChelseaFC

Греем Потер зборувал на разни теми на вчерашната прес-конференција на Челси, а внимание привлекла неговата изјава за статусот на Матео Ковачиќ.

Искусниот Хрват игра во одлична форма, но во Челси има голема конкуренција по последните скапи трансфери, па новинарите го прашале Потер дали очекува разделба со Ковачиќ.

– Во вакви ситуации не се прашувам само јас, одлуката сепак ја носи клубот.

– Посебно го почитувам Матео, тој има важна улога во нашата екипа.

– Сепак, неговото останување најмногу зависи од него и клубот, ова не е идеален свет. Некои одлуки во летниот период нема да бидат лесни за носење, но животот е таков, – истакнал Потер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни