Поврзете се со нас

АТП

Потенцијалниот ривал на Ѓоковиќ во полуфиналето имаше средба со Србинот: Ќе престанеш ли да победуваш? (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AustralianOpen

Тениските експерти и фанови почна со своите проекции за четвртфиналињата и полуфиналињата на Австралија Опен, а еден од тенисерите кои стојат на патот на Новак Ѓоковиќ е Андреј Рубљов.

Светскиот рекет број еден ќе се обиде по 11-ти пат да биде најдобар на Аустралијан Опен и мора да се признае дека доби подобар ждреб од Карлос Алкарас, но сепак патот е исполнет со доста големи предизвици.

На страната на Србинот се Јаник Синер и Андреј Рубљов кои играа извонредно на крајот од 2023-та година, а токму тие двајца се неговите потенцијални ривали во полуфиналето.

Ако се оди какошто треба, Рубљов и Синер би се соочиле во четвртфиналето и би се бореле за дуел со најдобриот светски тенисер, па по извлеченото извлекување, Русинот имаше интересна средба со Ноле.

– Ќе престанеш ли некогаш да победуваш…… Те допрев за да украдам дел од твојот талент…., – со насмевка му порача Рубљов, а Ноле имаше подготвено одговор.

– Не, не, веќе добро ти оди…….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни