Потегот на мечот: Брза контра и погодок на Македонија пред звукот на сирената за ерупција на навивачите во Загреб (Видео)

lazarov i taleski vo napad vs island 2017

Македонија на драматичен начин со победа над Словенија од 25-24 го отвори европскиот шампионат во Загреб.

Нашите ракометари ги издржаа сите дуели, одговорија на предизвикот на противникот и остварија супер значајна победа. За ова славје дојде и наградата од ЕХФ или поточно официјалниот јутјуб канал на ЕП кој погодокот на Филип Талески пред самиот крај на првото полувреме го прогласи за најдобар на мечот.

Токму тој погодокот ни даде дополнителни крилја во вториот дел за да ги „скршиме“ фаворизираните Словенци.

Facebook Коментари