Поврзете се со нас

Боречки спортови

Потег во силот на Тајсон: Марокански боксер се обиде да му го одгризе увото на противникот (ВИДЕО)

Објавено

на

Доста интересно е на Олимписките Игри во Токио каде освен спортска борба можеме да видиме и нефер потези, а најдобар пример за тоа е боксерскиот меч меѓу Јунес Бала и Дејвид Ника.

Мароканецот во еден момент се „исклучи“ и проба да го имитира легендарниот Мајк Тајсон, односно сакаше да му го одгризе увото на ривалот од Нов Зеланд. За среќа обидот на Бала беше неуспешен, па мечот можеше да се приведе до самиот крај со тоа што истиот му припадна на Ника кој имаше што да каже за потегот на ривалот.

-Тој се обиде да ме гризне за образ, ама за среќа беше малку лизгаво. Веројатно се испоти, имаше и штитник на устата на кој немаше пукнатина, -рече победникот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни