Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Потег на денот: Филипс ги извади од копачки Ибрахимовиќ и Кеси (Видео)

Објавено

на

Ливерпул го заокружи одличниот настап во групната фаза на Лигата на шампионите со уште една победа и тоа над сезонава одличниот Милан во Италија.

Јирген Клоп и неговите фудбалери го освоија „Сан Сиро“ со пресврт и стигнаа до максимален учинок во групата.

Покрај головите на Салах и Ориги, еден потег на гостите стана вирален на социјалните мрежи, а тоа е дефанзивната реакција на Нет Филипс.

Фудбалерот на Ливерпул со едно движење ги измами Златан Ибрахимовиќ и Френк Кеси и стана хит меѓу фудбалските фанови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни