Поврзете се со нас

НБА

Потег кој долго време ќе се врти: Играч на Атланта ја има најлудата украдена топка во НБА (ВИДЕО)

Објавено

на

Дуелот меѓу Атланта Хокс и Вашингтон Визардс (134-116) не беше меѓу оние кои беа во фокусот на вниманието во НБА лигата, но токму на оваа средба се случи една специфична ситуација во која ја видовме најлудата украдена топка.

Играчот на Вашингтон, Гудвин имаше продор при кој сакаше да ја спроведе топкаат до Гафорд, но центарот на домаќините Капела имаше навистина луда реакција.

Тој со левата рака се обиде да го изблокира Гудвин, а со десната успеа да ја собере топката. Неверојатно!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни