Поврзете се со нас

Шпанија

Посебно издание: Пујол го претстави дресот кој Барселона ќе го носи на дербито против Реал (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Легендата на шпанскиот фудбал, Карлес Пујол го претстави дресот кој Барселона ќе го носи на дербито со Реал Мадрид во Примера.

Популарното „Ел Класико“ ќе се игра во месец април во Мадрид, а на таа средба Барселона ќе настапи со специјални дресови само за овој натпревар. Се работи за дрес со посебен дизајн кој е во знакот на боите на клубот, но и на Каталонија.

Ова е дрес кој не обединува е пораката,  а навивачите се воодушевени од униформата и за тоа говорат позитивните коментари, па со оглед на тоа што истиот ќе биде во продажба ќе можат да си го набават.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни