Поврзете се со нас

НБА

Портланд успеа да анулира голема негатива, но во финишот прокоцка победа против Бостон

Објавено

на

blank

Доста возбудлив натпревар од НБА Лигата гледавме синоќа кога на паркетот се судрија Бостон Селтикс и Портланд Трејлблејзерс.

Иако почетокот не навестуваше неизвесен финиш, затоа што Селтикси од самиот старт поставија контрола на натпреварот, тоа не беше така.

Бостон во одреден период имаше и 24 поени предност, но на крајот мораше да брка негатива, а за нивна среќа по последниот звук на сирената ја однесоа побредата со 128:124.

Нуркиќ и Лилард натпреварот го завршија со по 30 поени, додека Трент додаде 21, а кај победничкиот табор најпрецизен беше Џејсон Татум со 34 поени.

Резултати:

Бруклин Нетс- Вашингтон 118:110

Бостон- Портланд 128:124

Мемфис- Сан Антонио 106:108

Орландо- Сакраменто 132: 116

Хјустон- Милвоки 120:116

Феникс- Далас 117:115

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни