Поврзете се со нас

НБА

Портер Џуниор заби преку Јокиќ, па откри што му порача на соиграчот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.sandiegouniontribune.com/en-espanol/

Денвер Нагетс славеше над Бруклин Нетс со 108-102 и тоа во средба во која блескаа главните ѕвезди на клубот од Колорадо, односно тројката Никола Јокиќ, Мајкл Портер Џуниор и Џамал Мари заедно искомбинираа 75 поени.

Кога ова трио е расположено тогаш секоја екипа ќе има проблеми со Нагетс кои во моментов се на првото место на Западот.

Средбата во Њујорк воедно донесе и еден занимлив момент во кој Портер Џуниор заби преку својот соиграч Јокиќ. Имено Јокиќ не реализираше зицер, па тој „отпадок“ Мајкл го спроведе во кошот со атрактивно забивање.

Портер Џуниор со насмевка ја испрати оваа ситуација, а по средбата откри што му кажал на Србинот.

-Не му се извинив, само му реков, преку тебе момче-

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни