Поврзете се со нас

Англија

Поро за најавениот трансфер на Кејн: Ќе бидеме среќни…

Објавено

на

foto: twitter.com/HKane

Хари Кејн веќе долго време е најдобар, најконстантен играч на Тотенхем, фудбалер без кој не може да се замисли клубот од северен Лондон.

Меѓутоа и покрај сите неговите голови, асистенции, комплетен придонесе, тимот не успеа да освои ниту еден трофеј што секако е големо разочарување за него, ама и за сите што работат/работеал во таборот на „петлите“. Кејн сега има само уште една година од договорот и мора да донесе одлука ова лето за својата иднина.

Сериозен интерес за него сега пројавува Реал Мадрид кој остана без главниот голгетер Карим Бензема кој го прифати повикот од Саудиска Арабија. Англичанецот има се што е потребно за да го носи дресот на шпанскиот великан и останува да се види дали ќе се остварат најавите на дел од медиумите.

Наводно и играчите на Тотнем не се против оваа опција, зделка ако се суди по коментарот на Педро Поро.

-Ако Кејн реши да оди во Реал Мадрид, ние ќе бидеме среќни како него, ако не и повеќе, -порачал Поро, а пренесува „Дејли Мејл“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни