Поврзете се со нас

Англија

Поро со еврогол му донесе победа на Тотенхем во ФА Купот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/EmiratesFACup

Фудбалерите на Тотенхем издвојуваа победа над Барнли од 1-0 во премиерлигашката пресметка во рамките на ФА Купот.

Домаќините го имаа статусот на фаворити и истиот го оправдаа и тоа со погодок во завршицата кој беше дело на шпанскиот интернационалец Педро Поро.

Поро во 79 минута испрати супер прецизен „проектил“ за голема радост на сите навивачи на „петлите“.

Пласман во следната фаза обезбеди и Фулам кој го доби Ротерам со погодокот на Де Кордова Рид, додека пак нов меч ги очекува Брентфорд и Вулверхемптон кои одиграа без победник 1-1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни