Поврзете се со нас

Боречки спортови

Порие убаво го средил Мекгрегор: Ирецот со патерица ја напушти соблекувалната (Видео)

Објавено

на

blank

Конор Мекгрегор во текот на вчерашниот ден доживеа нов пораз, петти во својата кариера, овој пат од американскиот борец, Џастин Поирие.

Ова беше прв пораз со нокаут за Мекгрегор во УФЦ категоријата, а колкав ќотек добил од својот противник говорат и снимките од поттрибинскиот простор на Арената во Абу Даби.

Имено, Ирецот соблекувалната ја напушти на една патерица откако очигледно имаше заработено и потешка повреда на ногата.

Интересно е тоа што при излегувањето од салата, Мекгрегор уште еднаш налета на Поирие и уште еднаш му пријде за да му честите за одличното издание во октагонот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни