Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Поразот на ПСЖ еуфорично се слави низ улиците на Марсеј (Видео)

Објавено

на

ПСЖ не успеа да ја освои својата прва европска титула, а се чини дека ваквиот епилог на финалето во Лисабон најмногу се слави во Германија и Марсеј.

Навивачите на Баерн очекувано ја слават шестата титула, но во Марсеј се слави неуспехот на ПСЖ, најлутиот ривал на единствениот француски клуб кој ја освоил Европа.

Ривалството е толку големо што полицијата реши да забрани носење дресови на ПСЖ во текот на оваа вечер, па ја повлече одлуката во пресрет на вечерашното финале.

А колку беа задоволни во Марсеј покажува ова видео во кое низ улиците на францускиот град се славеше како Олимпик да е европски шампион.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни