Поранешниот српски фудбалер Горан Буњевчевиќ ја загуби најважната битка

goran-bunjevcevic

Српските медиуми вечерва пренесоа жална вест, објавувајќи ја смртта на поранешниот српски фудбалер Горан Буњевчевиќ.

Поранешниот член на Црвена Звезда, Тотенхем и уште неколку клубови, ја загубил најважната животна битка, откако уште пред повеќе од еден месец доживеал излив во мозокот и итно бил опериран во Белград. Буњевчевиќ изминатиот период беше во критична ситуација, а денеска лекарите констатирале смрт на екс фудбалскате ѕвезда која имаше само 45 години и зад себе остави сопруга и едно дете.

Од доаѓањето на Славиша Кокеза на врвот на Фудбалскиот сојуз на Србија, тој извршуваше неколку функции, а последната беше спортски директор на српската фудбалска репрезентација.

Facebook Коментари