Поврзете се со нас

Свет

Поранешен соиграч на Халанд: Тој изгледа неспретно, ама сигурно ќе…

Објавено

на

Ерлинг Халанд е еден од младите играчи кој привлекува големо внимание, а причината за тоа се одличните партии и головите што ги дава на скоро секој натпревар.

Во првиот дел од сезоната тој редовно ги тресеше мрежите за РБ Салцбург за да во јануарскиот преоден рок направи трансфер во Борусија Дортмунд, па и таму ја потврди вредноста и своите голгетерски можности. Поради ова на Норвежанецот му се предвидува одлична иднина, сценарио во кое е уверен и неговиот поранешен соиграч од Молде, Алекс Краникс.

-Халанд е одличен играч и сигурно ќе влезе во историјата. Се чини дека е несмасен поради неговата висина, но има одлично нозе.

-Притисокот воопшто не допира до него, без разлика каде и да оди, затоа што тој има добри луѓе околу себе и презема сè во секој чекор, -истакна Краникс кој во минатото беше дел од Реал Мадрид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни