Поврзете се со нас

НБА

Поранешен НБА шампион шокираше со начинот на кој ја објасни доминацијата на Дончиќ против Клиперс (Видео)

Објавено

на

Лос Анџелес Клиперс е еден од тимовите кои според традицијата станува редовен пациент на Лука Дончиќ, а Словенецот го докажа тоа и на последниот дуел одигран утринава.

Далас издоминира на средбата што требаше да биде дерби, а Дончиќ го заврши натпреварот со 44 поени, со 81 проценти успешна реализација, заработувајќи нови заслужени комплименти.

Дончиќ предизвика уникатна реакција и од еден од стручните коментатори во студиото на „ЕСПН“, односно поранешниот НБА шампион Кендрик Перкинс.

Поранешниот центар на Бостон реши на уникатен начин да покаже што мисли за начинот на кој Дончиќ игра против Клиперс, а истиот ги шокираше останатите присутни во студиото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни