Поврзете се со нас

Македонија

Поранешен македонски репрезентативец потпиша за Брегалница

Објавено

на

Екипата на Брегалница продолжува да работи на формирање на што подобара и поконкурентен состав за новата сезона, па така официјализиран е уште еден трансфер или поточно поранешен македонски репрезентативец следат во Штип.

Нов член на македонскиот прволигаш е Горан Силјановски. Силјановски долги години мина на домашната сцена носејќи ги дресовите на Македонија Ѓорче Петров, Вардар, Тетекс, Ренова и Работнички,  а во изминативе сезони играше и во Албанија во Фљамуртари и Динамо Тирана.

Токму од Динамо и се приклучува на Брегалница која претходно ги доби потписите на Ѓорѓи Ѓорѓиев, Александер Борха Кордоба и голманот Немања Шчекиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни