Поврзете се со нас

Македонија

Поранешен капитен на Галатасарај потпиша за Шкупи

Објавено

на

Тимот на Шкупи претстави уште едно засилување за новата натпреварувачка сезона, а тоа е 19-годишниот Фират Гулу.

Се работи за играч кој бил дел од младинските категории на Галатасарај и ја носел капитенската лента, играч кој има 50 настапи за младите селекции на Турција, играч кој скоро еден месец беше на тест во Шкупи и ги задоволи вкусовите на тренерот Бајрами, па потпиша тригодишен договор со клубот од Чаир.

-Се преселив од Галатасарај во Шкупи, прво сакам им се заблагодарам на сите луѓе, раководството и тренерот што ми дадоа шанса да бидам дел од клубот. Свесен сум дека доаѓам во клуб со голема база на навивачи. Се надевам ќе ги постигнеме нашите цели со помош на навивачката група „Шверцери“, -истакна Гулу кој е четврто засилување за Шкупи за наредната сезона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни