Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Поранешен играч на Вардар се фрли на паркетот по одлуката на сестрите Бонавентура (ВИДЕО)

Објавено

на

Во Лигата на шампионите се комплетираше 5. коло во кое еден од последните мечеви беше оној во Словенија меѓу Целје и Кјелце кој им припадна на гостите со 33-30.

Гостите беа за нијанса подобри во првиот дел (17-16), борба која продолжи и во вторите 30 минути до конечен триумф на полскиот претставник. Инаку ова за Кјелце беше прво славје против овој ривал на негов терен и со вкупно 8 бода е на делба на втората позиција со Нант во групата Б.

Домаќините можат да бидат задоволни од прикажаното иако крајниот резултат не е во нивна полза, а оправдување може да побараат и во судиите Шарлот и Жули Бонавентура ако се земе во предвид урнебесната реакција на тренерот Алем Тоскиќ по една нивна одлука.

Некогашниот ас на Вардар не можеше да поверува дека не е досудено пробивање, па се „тресна“ на паркетот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни