Поврзете се со нас

Свет

Поранешен голман од Ла Лига жестоко го навреди Бензема на пет јазици (Фото)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/ittihad

Бомбардирањето во Газа се засилува од час во час и овој регион е ризичен за сите населени во ова место, а бидејќи кризата меѓу Израел и Палестина добива сериозни размери, своите гледишта ги споделуваат и спортистите ширум светот.

Во текот на вчерашниот ден со објава на социјалните мрежи се јави Карим Бензема, кој со својата порака испрати дека се моли за сите оние кои се дел од новонастанатата состојба во Газа.

Оваа објава на Карим за многумина беше доволна да заклучат дека е на страната на Палестина, па тоа му донесе жестока навреда од поранешен голман од Ла Лига.

Израелецот Дуду Ауате бранеше за Депотиво Ла Коруња и Мајорка во шпанската елита и во минатото беше ривал на Бензема, па сега тој го привлече вниманието такашто го навреди Французинот на пет јазици.

– Ти си голем кучкин син!, – гласи пораката која ја испрати Ауате.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни