Поврзете се со нас

Свет

Поранешен бразилски репрезентативец откри дека е бисексуалец

Објавено

на

Поранешниот бразилски фудбалер Ричарлисон го искористил гостувањето во популарен подкаст за да открие дека е бисексуалец.

Играчот со два настапа за бразилската репрезентација долго беше цел на хомофобични навреди откако фановите често знаеја да истакнат дека е хомосексуалец, а сега тој вели дека има нешто повеќе во однос на неговата сексуална ориентација.

– Денеска решив да зборувам отворено, јас сум бисексуалец. Ако тоа недостасуваше за целосна слика, сега е кажано.

– Цел живот бев прашуван дали сум геј, но јас излегувам и со момци и со девојки, нормален сум и имам одредени потреби, – изјавил Ричарлисон.

Некогашниот дефанзивен играч за врска настапуваше за Сао Пауло и Атлетико Минеиро и има трофеј во Либертадорес и на Светското клупско првенство.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни