Поврзете се со нас

Свет

Поповски прв стрелец против Кадетен Шафхаузен

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/GCAmicitia

Македонскиот интернационалец, Мартин Поповски имаше квалитетен настап за Амичитија Цирих против Кадетен Шафхаузен во првата лига на Швајцарија.

Поповски беше најрасположен играч во својата екипа и беше прв стрелец со пет погодоци, меѓутоа овој учинок и тоа што го направија неговите колеги не беше доволно да се изненади фаворитот кој во својот дом славеше со 26-22.

Во редовите на Цирих активен беше и кружниот напаѓач Филип Арсеновски кој даде еден гол од еден обид.

Со вкупно 26 бода Поповски, Арсеновски и компанија се наоѓаат на 4. место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни