Поповски промаши само еднаш, Цирих со победа го стартуваше четвртфиналето во Швајцарија

Амичитија Цирих на Мартин Поповски оствари победа над Сент Гален од 33:25 во првиот натпревар од четвртфиналната серија во Швајцарија. Домаќините важеа за фаворити во ова соочување и тој статус го потврдија со играта на теренот каде го надиграа противникот во двете полувремиња. Цирих имаше водство од три разлика по 30 минути игра (14:11), предност … Продолжи со читање Поповски промаши само еднаш, Цирих со победа го стартуваше четвртфиналето во Швајцарија