Поврзете се со нас

Свет

Поповски и Цирих во победнички ритам во Швајцарија

Објавено

на

Foto: facebook.com/GCAmicitia

Амичитија Цирих на македонскиот интернационалец, Мартин Поповски влезе во одлична резултатска серија во Швајцарија, шампионат каде ја прокнижи четвртата победа во низа.

Последнат жртва на Цирих беше составот на Сент Гален кој беше совладан со 32-31. Како што покажува самиот резултат се водеше голема битка низ сите 60 минути, одлучуваа детали, моменти кои беа на страната на домаќините кои дојдоа до 9. бод во кампањат 2023/2024.

Лапајне беше стрелец на клучниот, последниот гол за победничкиот гол.

Мартин имаше скромен учинок и даде само еден погодок на натпреварот.

Берн е наредниот противник за Македонецот и неговите соиграчи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни