Поврзете се со нас

Свет

Поповски и Цирих обезбедија опстанок во првата лига на Швајцарија

Објавено

на

Мартин Поповски и Амичитија Цирих и во наредната сезона ќе бидат дел од првата лига на Швајцарија.

Имено составот на Цирих излезе како победник од битката против ТВ Ендинген, поточно ја доби оваа серија со максимални 3-0. Последниот триумф го оствари на домашен терен со 29-23 со подобра игра од противникот во двете полувремиња (16-14, 13-9).

Македонскиот репрезентативец Поповски беше најрасположен за игра, прв стрелец со осум погодоци од осум обиди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни