Поврзете се со нас

Свет

Поповски и Цирих го срушија Кадетен Шафхаузен

Објавено

на

Мартин Поповски и неговите колеги од Амичитија Цирих направија пријатно изненадување и го совладаа Кадетен Шафхаузен со 31-29 во првата лига на Швајцарија.

Ова беше дуел на кој фаворит беше лидерот на табелата, меѓутоа домаќините се покажаа како тврд орев и со одлична игра пред се во првиот дел во кој се стекнаа со предност од 19-15 успеаа да дојдат до голем резултат.

За Цирих беше 9. сезонско славје, прв стрелец беше Слујтерс со 6 гола, нашиот Поповски пак беше автор на 2 погодоци.

Во следното коло Мартин со другарите ќе го дочека Тун.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни