Поврзете се со нас

Свет

Поповски и Цирих го средија и Тун

Објавено

на

Македонското крило Мартин Поповски и Амичитија Цирих продолжија со одличните партии во првата лига на Швајцарија, а нивна најнова жртва беше составот на Тун.

Мартин и соиграчите како гости славеа над Тун со 31-28 и тоа откако одиграа фантастично второ полувреме. Имено домаќините водеа со 14-12 по првите 30 минути, но ситуацијата се промени по паузата и гостите се одлична игра пред се во нападот се изборија за пресврт и славје од три разлика.

Ова за Цирих беше петти триумф во осмото коло, а во истиот Поповски придонесе со еден погодок. Нареден ривал на Поповски и колегите е тимот на Берн кого ќе го пречекаат на 16 октомври.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни