Поништен гол на Македонецот: ВАР системот ја запре прославата на Несторовски во Фиренца (Видео)

ile

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски и денеска се најде во почетната постава на Удинезе на дуелот против Фиорентина, меч на кој во првиот дел успеа да ја затресе мрежата на домаќините, но неговата прослава за брзо време беше прекината затоа што ВАР тахнологијата го поништи неговиот гол поради играње со рака на Опоку пред прилепчанецот со волеј од непосредна близина да го матира Драговски.

Facebook Коментари