Поврзете се со нас

Светски првенства

Полските навивачи ги исвиркаа Англичаните, Левандовски застана во нивна одбрана (ВИДЕО)

Објавено

на

Полска и Англија одиграа без победник 1-1 во дербито во групата И од квалификациите за Светското првенство.

Двата гола паднаа во вториот дел во завршницата, прво Кејн погоди за гостите за да во судиското продолжение Шимански стрела и го постави конечниот резултат. Ова воедно беше средба која беше одбележана и од потегот на капитенот на Полјаците, Роберт Левандовски кој имаше што да им порача на неговите сонародници пред самиот старт на средбата.

Англичаните ја продолжија традицијата и клекнаа како дел од борбата против расизмот, а навивачите ги исвиркаа. Во тој момент беше фатен Левандовски како покажува на делот на дресот каде пишува „почит“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни