Поврзете се со нас

Европски првенства

Полјаците лути на сестрите Бонавентура: Лекција по математика-бројте ги чекорите (ВИДЕО)

Објавено

на

Без победник заврши средбата меѓу Полска и Русија на 15. Европско првенство, средба која донесе луда завршница за конечни на крајот 29-29.

Каква завршница: Косоротов со гол од „паркинг“ ја спаси Русија од пораз (ВИДЕО)

Голема борба донесе пресметката во Братислава за да последните секунди бидат навистина луди, незаборавни. Прво Дашек со „бомба“ донесе предност за Полска на три секунди до крајот по што Русите веднаш побараа тајм-аут.

По истиот топката веднаш заврши во рацете на Сегеј Косоротов кој успеа од огрома далечина да стрела за реми на натпреварот. Меѓутоа овој гол е спорен со оглед на тоа што Русинот прави четири чекори, но главните судијки сестрите Бонавентура ништо не досудија што дефинитивно ги разбесни Полјаците кои испратија порака преку социјалните мрежи.

-Лекција по математика, бројте ги чекорите, -објавија од Полската федерација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни