Поврзете се со нас

Италија

Погрешен прв чекор: Ѕвезда на Интер падна излегувајќи од автобусот во Истанбул (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Inter_en

Интер вечерва има можност да се избори за уште еден престижен трофеј во својата клупска историја, а противник ќе му биде англискиот првак Манчестер Сити.

Италијанскиот состав во добра форма ја заврши сезоната во Серија А, истовремено триумфирајќи и во финалето на Копа Италија, а во Истанбул ќе се обиде да ја збогати својата богата колекција трофеи.

Сепак, пристигнувањето во турската метропола по лошо ќе го памети холандскиот интернационалец Дензел Дамфрис, кој успеа да падне симнувајќи се од автобусот кој ги префрлил играчите на Интер до предвидениот хотел каде екипата престојува деновиве.

Видеото со инцидентот на Дамфрис очекувано стана вирално, а фановите на Интер можат да го проследат со насмевка, бидејќи фудбалерот сепак мина неповреден во оваа ситуација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни