Поврзете се со нас

Европски првенства

Погба за Мбапе: Сега е Бетмен…

Објавено

на

foto:x.com/CBSSportsGolazo

Килијан Мбапе заработи скршеница на првиот меч на Европското првенство и сега мора да носи специфична маска за заштита на тој дел од лицето.

По шампионатот ќе мора да оди на операција, но во меѓувреме тера со маска која не му е пријатна, ама е решение за оваа ситуација.

Имаше доста шеги за типот на маска која Мбапе треба да ја има, а на оваа тема краток коментар имаше и Пол Погба кој порача:

-Еве го Бетмен, не е повеќе Донатело, -напиша Пол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни