Поврзете се со нас

Англија

Погба со анализа за Фернандеш: Тој е лош само во една работа

Објавено

на

Пол Погба и Бруно Фернандеш се играчи кои одлично функционираат на теренот, асови кои кога се на посакуваното ниво тогаш е навистина тешко да се победи Манчестер Јунајтед.

Французиниот и Португалецот се заедно во Португалецот од почетокот на 2020 година, период во кој имаа доволно простор и време да се запознаат, да си ги увидат сите свои предности, слабости, па Погба се обиде да направи една анализа на соиграчот притоа посочувајќи дека тој е лош во само една работа-одбрана.

-Уживам да играм со Бруно. Тој е некој што ја разбира играта и го разбира движењето што може да ви даде прекрасен пас, исто може и да ја заврши акцијата. Тој е насекаде, се може да направи… освен да брани! Но навистина секогаш е радост да играм о него, да го разбирам. Исто тој ме разбира, може да ја заземе мојата позиција.

-Можам да ја заземам и неговата позиција. Мислам дека тој одговара на тимот, има многу доминантно влијание во нашиот тим, -истакна Погба.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни