Поврзете се со нас

Англија

Погба се обидува да ги освои симпатиите на навивачите: Не сум важен јас…

Објавено

на

blank

Францускиот фудбалер од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба повторно беше човек на одлука, овојпат постигнувајќи го победничкиот погодок против Фулам.

Погба со удар од дистанца го совлада одличниот Алфонс Ареола и му донесе три бода на својот клуб со кои Манчестер Јунајтед остана на врвот на табелата во премиер лигата.

По натпреварот Погба беше запрашан дали ова е најдоброто негово издание, на што тој даде доста смирен и сталожен одговор со кој се обиде повторно да ги придобие симпатиите на навивачите на клубот.

– Најдобро од тимот би рекол, не сум важен јас и не се работи за мене. Ова е голема победа затоа што натпреварот беше тежок. Знаевме дека нема да биде лесно, притискаат многу добро, а назад се компактни. Мораше да се вратиме, успеавме и на крај победивме.

– Добро ја удрив топката, не очекував дека ќе биде толку добро со левата нога, но ако не се обидете нема ни да постигнете гол. Тоа беше прекрасен гол и прекрасна победа, -изјави Погба.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни