Поврзете се со нас

Англија

Погба: Сакам да се вратам, сакам да бидам најдобар

Објавено

на

Францускиот репрезентативец, Пол Погба со нетрпение го чека својот кам-бек на терените, односно да покаже што знае и умее со оглед на тоа што во оваа сезона најчесто беше во „аут“ поради повреди.

Тој во актуелнава кампања која е прекината поради пандемијата од КОВИД-19 настапи на само осум натпревари.

-Бев повреден седум, осум месеци. Сега сум уште погладен. Сакам да се вратам, сакам да бидам најдобар, -порача Погба.

-Долго тренирав, продолжив исто и сега. Дома имам мал терен, па работам на него, -дополни играчот од средината на теренот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни