Поврзете се со нас

Европски првенства

Подгответе се за финалето на UEFA EURO 2024™ со Gorenje

Објавено

на

Финалето на UEFA EURO 2024™ е веднаш зад аголот, а возбудата е навистина на својот врв! Повеќето од нас не го напуштаат ТВ екранот, го следиме секое додавање на нашите омилени тимови и страсно поддржуваме. Но, за навивањето да биде уште послатко, потребно е при рака да имате ладен пијалак и грицки. Во овие топли летни денови, освежувањето е незаменлив дел од секој момент поминат дома, а Gorenje фрижидерите се клучните соиграчи на секој навивач.

Тие се таму за да се осигурат дека сè е совршено разладено додека уживате во натпреварите. Нема ништо подобро од тоа кога омилениот пијалак е ладен, а грицките се тазе и вкусни, додека атмосферата се загрева. Без разлика дали сте со семејството или пријателите, тие ќе се погрижат сѐ што ви треба да биде на дофат. Затоа опуштете се, уживајте во навивањето и подгответе се за ултимативното фудбалско финале!

Комбиниран фрижидер кој ги препознава вашите навики

Gorenje фрижидерот ќе игра клучна улога во вашиот дом за време на првенството благодарение на неговите револуционерни функции! Паметниот систем одржува стабилна температура, што значи дека вашата омилена храна и пијалаци секогаш ќе бидат совршено оладени за време на возбудливите игри, без разлика колку често ја отворате вратата од фрижидерот.

Благодарение на уникатниот NoFrost Plus систем за ладење на замрзнувачот, нема повеќе проблеми со акумулацијата на мраз, што го оптимизира просторот и го прави одржувањето едноставен и брз процес. Од друга страна, функцијата FastFreeze брзо ја замрзнува храната обезбедувајќи зачувување на сите хранливи материи, идеално за брзи закуски за време на паузите помеѓу натпреварите. ЛЕД екранот овозможува лесно прилагодување на температурата и активирање на дополнителни функции како HolidayMode, со што се заштедува енергија, а во случај на нагло зголемување на температурата, вградениот аларм веднаш ќе ве предупреди. Со својот елегантен дизајн, Gorenje фрижидерот совршено ќе се вклопи во секоја модерна кујна, обезбедувајќи доволно простор за складирање на сите потребни работи.

Side by Side фрижидери идеални за наредните денови

Благодарение на напредните функции, овие Gorenje фрижидерите обезбедуваат оптимални услови за складирање храна и пијалаци. Со само неколку кликови, замрзнувачот се трансформира во простран ZeroZone простор, што овозможува повеќе простор, што е одлично за складирање на подготвена храна и пијалаци додека ги гледате натпреварите. Пространата CrispZone фиока ги зачувува хранливите состојки и ја продолжува свежината на овошјето и зеленчукот, па затоа е совршена за подготовка на салати во топлите летни денови.

FastFreeze брзо ја замрзнува храната на -24°C, зачувувајќи ги хранливите материи дури и кога надворешната температура е висока. HolidayMode е совршен за намалување на потрошувачката на енергија кога не сте дома, што е особено корисно за време на летниот одмор или патувањето. ЛЕД осветлувањето не само што обезбедува одлично осветлување во фрижидерот, туку и заштедува до 10 пати повеќе енергија од традиционалните светилки, што е еколошки и економски поприфатливо.

Затоа, искористете ја одличната промотивна понуда на Gorenje фрижидерите! Одберете еден од врвните фрижидери и збогатете го вашиот дом со совршен апарат кој ќе биде не само идеален асистент за гледање натпревари, туку и за сите топли денови што претстојат. Посетете ја веб-страницата на Gorenje и внесете свежина во секој ваш момент!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни