Подготвен е за предизвикот: Елмас со мајсторски погодок ја најави пресметката со Словенија (Видео)

elif elmaz pred mrme trening pred izrael 2019

Македонската репрезентација утре ја очекува многу важен меч со Словенија во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година, меч на кој ни е потребна победа со која дефинитивно ќе бидеме во игра за првите позиции на табелата.

Во пресрет на овој предизвик, еден мајсторски гол даде нашиот бисер Елиф Елмас и тоа на тренингот на нашита селекција на националната арена „Тодор Проески“. Елмас гол од зад голот, слично како што пред некое време го направи во дресот на Наполи.

 

Facebook Коментари