Поврзете се со нас

АТП

Почетоците на големиот шампион: Како Ѓоковиќ реагираше кога го доби првиот тениски рекет (ВИДЕО)

Објавено

на

Новак Ѓоковиќ е еден од најголемите тенисери во историјата на овој спорт, играч кој се уште е активен и може дополнително да освојува титули, да соборува рекорди, едноставно да испише уште некоја страница од неговата приказна.

Секако за да биде тоа што е денес Ѓоковиќ мораше да мине низ тежок пат, но љубовта кон тенисот е дефинитивно тоа пто го движела и најдобар доказ за тоа е видеото кое Србинот го сподели на социјалните мрежи и се гледа неговата искрена реакција како дете кога на 4-години го добива првиот рекет.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни