Победничко селфи како најава за нови радости (Фото)

kire lazarov vo skok vs CG

Македонската ракометна репрезентација со пресврт и со далеку поквалитетна игра во вториот дел ја совлада Црна Гора (29-28) и обезбеди пласман во втората на континенталниот собир во Хрватска.

Ова значајно славје беше одбележано со едно заедничко селфи кое го направи Филип Кузмановски кој беше еден од најзаслужните за триумфот над Црногорците.

pobednicko selfi

Facebook Коментари