Поврзете се со нас

Македонија

Победа останува во ВМФЛ, нови членови се Борец и Вардарски

Објавено

на

Екипите на Победа, Борец и Вардарски и ќе бидат дел од Втората македонска лига во натпреварувачката 2024/2025.

Победа успеа да го сочува статусот во оваа конкуренција и тоа откако успеа да го совлада ГФК Куманово со 2-1 на средбата која се одигра во Ѓорче Петров.

Сите погодоци паднаа во второто полувреме, Дебрешлисоки и Шаркоски стрелаа за прилепчани, додека Десниќ погоди за поразените.

Нови членови на второлигашката конкуренција се Борец и Вардарски, велешани го надиграа Велезарими со 3-2 на соочувањето во Битола, додека пак составот од Богданци беше подобар од Кораб со 3-2.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни