Поврзете се со нас

Англија

Побараа од Гвардиола засекогаш да остане во Сити, Шпанецот се збуни и даде едно ветување (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/SofascoreINT

Пеп Гвардиола има уште една година од договорот со Манчестер Сити, договор кој има намера да го испочитува до самиот крај, но токму 2025 може да биде и година во која ќе биде ставена точка на неговиот престој на „Итихад“.

Имено клубот и навивачите посакуваат Шпанецот да продолжи да ја извршува актуелната функција, но последните вести кои доаѓаат од Англија велат дека тоа сценарио е тешко остварливо, поточно дека Пеп решил да си замине од Манчестер.

Стратегот има јасен план: Гвардиола донел одлука за неговата иднина на „Итихад“

Оваа информација се уште не е потврдена и сигурно ќе има обиди да се убеде каталонецот да продолжи во Сити како што беше за време на шампионската парада. Од наредната сезона Гвардиола ќе стане менаџерот со најголем стаж од сите колеги во ПЛ, па баше побарано од него засекогаш да остане во клубот.

Стратегот делуваше збунето, но вети една работа дека наредната сезона сигурно ќе го освојат ФА Купот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни