Поврзете се со нас

Свет

По стапките на својот татко: Роналдо покажа како изгледа Кристијано Жуниор (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Жуниор се обидува да ги следи стапките на својот татко и пред извесно време потпиша за младинскиот тим на Ал Наср, потег со кој само потврдува дека има за цел да го наследи својот славен татко на фудбалската сцена.

Роналдо не планира да замине во пензија и се уште игра на највисоко можно ниво, па откако вчера постигна гол вреден четвртфинале во азиската Лига на шампиони, денеска им долови на фановите како се релаксира во денот предвиден за одмор.

За Кристијано нема слободен ден и одработил стандарден тренинг во теретана, пришто покажа дека денеска партнер му бил неговиот син.

Кристијано Жуниор има само 13 години и допрва треба да развива мускулна маса, но неговиот татко веќе го тера да посетува теретана и тоа може да се забележи од мускулатурата која ја има стекнато.

– Ден со мојот партнер, – гласи пораката на Роналдо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни