Поврзете се со нас

Шпанија

По еден играч од секоја линија: Белерин одбра четири фудбалски легенди (ВИДЕО)

Објавено

на

Ектор Белерин од оваа сезона го носи дресот на Барселона, клуб во кој направи кам-бек со оглед на тоа што тој беше дел од Ла Масија пред да замине во Арсенал од каде преку Вотфорд и Бетис слета на „Камп Ноу“.

Дефанзивецот ќе мора да се покаже на највисоко ниво ако сака да остане во сегашната средина, но додека се чекаат новите предизвици, задачи тој за клупскот канал на каталонците одбработи една рубрика која секогаш е интересно.

Имено тој имаше можност да избере четири легенди по една од секоја линија-голман, дефанзивец, играч за врска и напаѓач.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни