Плејмејкерот напредува: Митевски е „прекомандуван“ и ќе игра за првиот тим на МЗТ Скопје

МЗТ Скопје сака оваа сезона да им даде шанса на дел од младите играчи, играчи кои имаа своја улога во вториот тим МЗТ Скопје УНИ Банка. Токму еден таков е Дарио Митевски кој од денеска официјално е „прекомандуван“ во првиот состав на актуелниот македонски шампион. Митевски е дете на клубот од Аеродром,, клуб во кој … Продолжи со читање Плејмејкерот напредува: Митевски е „прекомандуван“ и ќе игра за првиот тим на МЗТ Скопје