Поврзете се со нас

Италија

Пјаниќ не пропушти прилика да го „боцне“ Сари: Преубава игра на Сари, да но во…

Објавено

на

blank

Миралем Пјаниќ се прости со настапите во редовите на Јувентус со пораз од тимот на Лион во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Јувентус претрпе неочекувана елиминација од тимот на Јувентус, а по средбата Миралем Пјаниќ кој од следната сезона ќе игра во Барселона упати провокативна порака до Маурисио Сари.

– Преубава игра на Сари, да но во Наполи, не оваа сезона. Оваа година игравме поинаку и мислам дека сите го увидоа тоа, па дури и тој, -изјавил Пјаниќ по натпреварот, а пренесува „Мундо Депортиво“.

Миралем Пјаниќ не го доигра целиот натпревар против Лион откако кон средината на второто полувреме беше заменет од Арон Рамзи.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни