Поврзете се со нас

Лига Европа

Пиринејски предизвици за Јунајтед и Арсенал, Милан доаѓа во соседството (ФОТО)

Објавено

на

blank

По ждрепката за осминафиналето во Лигата на шампионите беа одредени паравоите и за прватата нокаут рунда во Лигата на Европа.

Веќе на самиот страт имаме неколку интересни дуели и сериозна опасност да фаворитите да испаднат во оваа фаза. Премиерлигашите Манчестер Јунајтед и Арсенал ќе треба добро да се испотат за да ги добијат Реал Сосидад, односно Бенфика.

Милан пак со Златан Ибрахимовиќ го дојде во најблиското соседство каде ќе се сооочи со Црвена Звезда.

Кога за во прашање нашите играчи Аријан Адеми со Динамо Загреб ќе излезе на мегдан против Краснодар од Русија, Наполи и Елиф Елмас пак ја добија шпанска Гранада.

Дуелите од оваа фаза се играат во месец февруари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни